DNA Testlerinin En Güvenilir İsmi

Mobil    location:

 1. Babalık testi
 2. Kardeşlik testi
 3. Soy Ağacı Testi
 4. Göçmenlik Testi
 • Kan grupları sayesinde babalıkla ilgili tahminler yürütebileceğinizi?
  devamı için
 • Göz renklerinin, babalığın belirlenmesinde rol oynadığını?
  devamı için
 • DNA örneklerini test etmek için kişilerden izin alınması gerektiğini?
  devamı için
 • DNA testlerinin suçları aydınlatmak için kullanıldığını?
  devamı için

Babalık Testi ile şüphelerinizden kurtulun

DDC babalık testi ile çocuğunuzun gerçekten babası olup olmadığınızı basitçe öğrenebilir ve şüphelerinizden kurtulabilirsiniz.

Babalık testlerinin veya dna testi çalışma prensibi; çocuğun DNA profiliyle “olası baba”’nın ( ve mümkünse annenin ) DNA profillerinin karşılaştırılmasıdır. Çünkü her çocuğun DNA profilinin yarısı, biyolojik ailesinden gelen DNA mirası ile şekillenir. Buna göre yapılan test sonucunda çocuğun DNA mirasında “olası baba”’nın DNA hücrelerinin olup olmadığı belirlenir. Eğer test yapılan çocuk ve “olası baba” arasında biyolojik bağ varsa genetik izler belirgin bir şekilde bunu ortaya çıkartır.

Babalık testi veya evde dna testi ile gerekli olan numuneleri kendiniz evinizde alıp bize gönderebilirsiniz. Test kiti paketlerinde gerekli bilgilendirme ve geri gönderilecek örneklerin özel zarfları mevcuttur. Standart olarak kullandığımız örnek “yanağın iç kısmından alınan tükürük (hücreler)” dir. Özel pamuklu çubuklarla yanağın içine sürterek basitçe alınır. Bu testin amacı çocuğunuz hakkındaki kişisel merakınızı gidermektir ve mahkemede delil olarak kullanılamaz.

Eğer herhangi bir sebeple yasal babalık testine ihtiyacınız varsa yasal babalık testi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Babalık testi. Çocuğunuzun babası olup olmadığınız konusunda kişisel merakınızı gidermek için yapılan bir testtir. Sonuçlar mahkemede kullanılamayacağı için yasal olarak geçerliliği yoktur. Aile hukuku yasal süreci için mutlaka Adli Tıp üzerinden testi yaptırmanız gerekmektedir.
 • Yasal babalık testi. Eğer özellikle yasal test isteniyorsa ( ör: Göçmenlik için) DDC’nin uyguladığı yasal babalık testi süreci devreye girecektir

Eğer hangi babalık testini yaptırmak istediğinize karar veremediyseniz lütfen bizi arayın: 0 312 468 97 38.

DDC Babalık testi hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki ilgili linkleri tıklayınız.

Test için kimler gereklidir?

DNA örnekleri nasıl alınır?

Test sonucu ne anlama geliyor?


Babalık testini sipariş etmeden önce

Babalık testini yaptırmaya karar verdiğinizde lütfen ilgili diğer kişilerin rızasını almayı unutmayınız. Eğer 16 yaşından küçük bir çocuk için test yapılması gerekiyor ise ebeveyn sorumluluğu olan bir yetişkinin ( anne-baba veya diğer ) izni olması gerekmektedir.

 

Babalık Testi    |    DNA testleri    |    Sorular    |    Hakkımızda   |    İletişim    |    Ana Sayfa     DNA testing  DNA testing